Menu
  • Автор: Анна Соловей

Aghiazma на Євробаченні 2017: чи пропустять андеграунд у маси?

сайты ярославля - Каталог сайтов

AddThis Social Bookmark Button

Пристрасні скандали довкола "Євробачення" розгортаються по всьому світу кожен рік. А так як 2017-го року найвідоміший пісенний конкурс на планеті відбудеться в Україні, то очевидно, що центром запеклої боротьби стала саме приймаюча країна. Вітчизняний шоу-біз, переповнений зірками одного дня і оголеного заду, щороку таки спромагається знайти і показати всьому світові діамант. Ба, деякі з цих діамантів навіть виграють час від часу головний пісенний конкурс Європи! Але... крім чарівних голосів в Україні є ще й безкраї простори корупції. І можливо вперше в історії України ця корупція так відверто і нахабно проїхалась по улюбленому мозолю екстремальної музики - нерозумінню і невизнанню.

Канал СТБ наразі проводить онлайн голосування, за результатами якого буде визначено одного з учасників наступного етапу відборів. Досить довгий час друге місце в топі голосування посідала широко відома у вузьких колах група Aghiazma – команда специфічних і вельми незвичних для широкого загалу музикантів. 11 листопада всі голоси, віддані їм, зникли. Зникли голоси і лідера голосування. Начебто через нечесне накручування голосів з їхнього боку. Ані організатори голосування, ані сам гурт не можуть надати доказів вини чи наклепу.

15 листопада історія повторилась: тепер голоси щезли ще в кількох учасників. Не зникають голоси поки що лише у сина Таісії Повалій. Що це? Боротьба з нечесним накручуванням чи звичайне підігравання інтересам впливової зірки?

До того ж, за словами вокалістки гурту Aghiazma Кори Рекс в ексклюзивному інтерв’ю Daily Metal, за день до першого зникнення голосів у них сталася бесіда з лідером голосування: «Ми були на другому місці в голосуванні і лідируючий учасник, очевидно, запанікував: виклав відео про те, що ми його наздоганяємо, написав нам особисто, підозрюючи в "накручуванні". Буквально на наступний день на сайті СТБ перестало працювати голосування, через кілька днів голоси у обох лідерів обнулились, СТБ оголосив про "шахрайство". Перша думка була, що сталося те, чого ми і очікували - нас злили».

Чому це відбувається? Звісно, можна сказати, що комусь просто кортить стати зіркою Євробачення і його команда готова на все, щоб досягти цього. Але треба розуміти, що випадки, коли андеграундні колективи зверхньо не помічають або навіть гидують ними, часті для України.

Чи вважає хтось, що Aghiazma змогла б злякати Європу? Лякана вже! Lordi, Кончіта Вурст… бррр, навіть Сердючка! Та уявити фріків як представників країни на світовому рівні – надто важко для більшості, яка часом власне і не чула, що ці «фріки» виконують. Знову грає цей комплекс української меншовартісності: коли весь світ дозволяє собі експерименти, українці мабуть вважають, що надто дивні виконавці змусять всіх подумати про нас щось «не те». Ще одна причина – необізнаність в стилях. Не чувши музики, люди починають робити висновки зі слів оточуючих. В результаті – хибне уявлення про світ важкої музики загалом.

«Більшість людей, які дивляться Євробачення в Україні та інших країнах Європи, далекі від можливості прийняти об'єктивне рішення, оскільки вони не знають навіть про існування інших цікавих музичних стилів, адже їх представників немає на Євробаченні, їх пісні не крутять на популярних телеканалах, радіостанціях і в магазинах», - каже Кора.В бажанні популяризувати андеграундні стилі музики Aghiazma оголосила в соціальних мережах так звану "поп-революцію". 

«Те, що нас "злили", - говорить Кора, - тільки посилило бажання боротись за нашу ідею вдосконалення та розширення поняття поп-музики, і добиватись справедливості для різноманітності в музичні індустрії, в тому числі для Aghiazma».

Не всі розуміють, для чого потрібно популяризувати андеграундні стилі. Можливо, їхня привабливість для більшості і полягає в утаємниченому секреті для небагатьох обраних, але коли мова йде про посягання на рівність музичних стилів - мовчати не варто.

«Євробачення дивляться сотні мільйонів людей, серед яких є як любителі жанрової музики, так і "неосвічені". Було б цілком логічно, якби найбільший музичний конкурс в світі був більш неупередженим і широкоформатним. Формально, стиль музики виконавця, який надсилає заявку на Євробачення, нічим не обмежений, крім наявності нецензурних виразів в пісні, політичних закликів і образ».

Отож, ряд причин заважає Aghiazma стати учасником Євробачення. Всі разом ці причини показують ставлення загалу до музики, яка не вкладається в стандартні рамки. Метал і рок концерти недостатньо розкручених виконавців збирають людей на порядок менше, ніж нічні клуби, а молодим, талановитим і нестандартним гуртам шансу заявити про себе на всю країну годі й шукати. Можна, звичайно, казати, що це наслідок соціального запиту - мовляв, "народ такий, публіка нерозбірлива". Але коли стикаєшся з суванням палок у колеса на рівні відбору на один з найважливіших конкурсів Європи - варто замислитись. 

Та будемо спдіватись, що групі вдасться відстояти своє право бути серед лідерів голосування. Тим більш, що настрій у них бойовий.

Текст: Анна Соловей

справочник предприятий - организации россии

Друзі та партнери