Menu
  • Автор: Ольга Нікітіна

Фіолет: Мене тішить той факт, що наша музика змушує людей мислити

сайты ярославля - Каталог сайтов

AddThis Social Bookmark Button

Лідер гурту Фіолет дуже любить говорити. Говорити багато і цікаво. Головне, щоб питання не закінчувалися, а їх у нас виявилося достатньо для того, щоб заледве помістити матеріал у дві частини. То ж друга частина великого інтерв’ю з Колосом вже до вашої уваги.

Перша частина інтерв'ю

Музика – діалог з шанувальниками. Чи всі закладені сенси зрозуміла Ваша аудиторія?

Наша публіка і наші пісні, і мої вірші завжди інтерпретує цілком по-різному. Часом зовсім не так, ніж воно є насправді. Але я щоразу їм пробачаю, бо й сам не раз у дитинстві, слухаючи ту чи іншу музику своїх кумирів, а потім через роки, читаючи в інтерв’ю цих виконавців, що значать їх пісні, дивувався як свого часу знаходив у них те і те, коли там того і того абсолютно й близько не було. Тому мене тішить той факт, що наша музика змушує людей мислити, шукати якісь нові інтерпретації, переживати по-своєму і точно не лишає байдужими. Це найважливіше.

Якби Ви все ж пройшли в Х-фактор, кого б хотіли бачити своїм наставником? Сприймали б позицію наставника? Яке взагалі ставлення до порад?

Якби ми пройшли далі, то сам факт того, що ми пройшли важив би набагато більше за те, хто став би нашим наставником. Нам особливо порад не давали. Десь епізодами були рекомендації як зробити так чи краще, щоб втиснутися в певні формати шоу, різні моменти пов’язані із картинкою і т.д., але ми переважно робили все по-своєму. Можливо тому далі і не пройшли.

Ви слідкуєте за проектом зараз? За кого вболіваєте?

Я особисто не слідкую. Музиканти Фіолету слідкують, в готелях після концертів вони намагаються дивитися ефіри. Я, якщо й дізнаюся щось про Х-фактор, то зі стрічки новин на Фейсбуці. Так дізнався, що «Без Обмежень» вилетіли і мені дуже шкода. Бо я вважаю, що вони були найдостойнішими учасниками цьогорічного Х-фактору.

Наскільки Ви різний у складі Фіолету, сольному проекті, проекті Kolos&Brothers, поза сценою?

Це можна порівняти з будь-якою людиною: по-перше, яка вона з батьками, по-друге, з друзями, по-третє, з колегами по роботі. Це різні прояви людського «Я». Бо я не можу часом так само легко спілкуватися з батьками, як до прикладу з друзями. В тих самих проектах Kolos&Brothers, тим більше у проекті ТраТаТа я собі дозволяю значно більше, ніж дозволяю в рамках Фіолету. В Фіолеті я більш прискіпливо обираю кожну нотку, в Kolos&Brothers я дозволяю собі все, що заманеться, то музика виключно імпульсивна, різношерста, там є все від акустики до електроніки, дабстепу і т.д. В принципі це мені дає привід різнопланово розвиватися, не стопоритися на одному стилі.

Ваша творчість україномовна. Чи плануєте треки іноземною?

Я не впевнений, що комусь моя іноземна потрібна, якщо це припустімо англійська. Тобто якщо говорити про перспективи розвитку Фіолету, то мені найперше хотілося б реалізуватися і статися як музикант в нашій країні. Так в мене є мрія збирати повний концерт-хол, збирати стадіони і т.д., та я не впевнений, що мені у цьому допоможе, наприклад, англомовна пісня. Але в якості експерименту можна було б заспівати іноземною, наприклад, тою, що я вивчав у школі, тобто французькою. Певно то було б цікаво і для мене, і для шанувальників. Але це питання часу і питання настрою, бо зазвичай такі речі навряд чи робляться сплановано, вони робляться спонтанно.

Чи є для Вас табу?

Я зарікатись ні від чого не буду, тому що я належу до тих людей, котрі у цьому житті на все здатні, навіть на найгірше. Нехай я розумію на сьогоднішній день, що десь в минулому чинив неправильно, що десь переступав через людей, через багато чого переступав і потрібно було бути мудрішим, але якщо ти хочеш чогось в житті досягати, чогось більшого, ніж просто сидіти і говорити, то потрібно бути десь вільнішим, впевненішим і нахабнішим, тому навряд чи я буду зарікатись від якихось табу, чогось, що я не зроблю. Всяке може бути.

Ви лишилися задоволені прийомом в Черкасах? Приїдете ще?

Абсолютно лишився. Особливо в порівнянні з попереднім концертом в кінотеатрі, який був своєрідним концертом-знайомством. Тому що ми вперше повним складом виступали в Черкасах, само собою публіка навпроти весь концерт замість того, щоб відриватись, просто вивчала нас. Хто ми, що ми. Десь легко шокована нашою концертною експресією, бо вже тоді ми трохи стилістику побачили, що для дуже багатьох людей Фіолет по замовчуванню звучав у форматі пісень "Пусте" і "Каштани". Ти приходиш на концерт і отримуєш стіну звуку, звуку напористого, агресивного місцями. Цього разу попри те, що звуку було ще більше, музика звучала ще агресивніше, кожен з присутніх в залі дійсно знав де він, хто він. Тому ми і поспівали, і потанцювали, мені здається. Це хороше свідчення того, що в Черкаси є чого і головне до кого повертатися.

Музиканти, які не бояться експериментів, постійно і самовіддано працюють, при цьому не забуваючи про тих, хто поруч, то справжня цінність для нашої країни. І якими б вони не були у розмаїтті власних творчих ідей, головним лишається те, яку музику ми чуємо в результаті. Відверту, щиру, мислячу і провокуючу мислити. Цінуємо і чекаємо нових одкровень.

  Текст: Ольга Нікітіна

справочник предприятий - организации россии

Друзі та партнери