Menu
  • Автор: Наталія Дмитрук

JACKSON CRACK: немає ніяких правил, принаймні однозначних, дотримуючись яких обов’язково станеш успішним.

сайты ярославля - Каталог сайтов

AddThis Social Bookmark Button


Зараз в Україні прекрасна пора - активно розвивається музична індустрія, з'являються нові гурти, а ті, що вже були, стають на ноги і впевнено починають просуватись вперед. Це саме час відкривати для себе нові імена. Нещодавно Daily Metal заслухав новий дебютний альбом луцького гурту Jackson Crack Start to Breathe і спішить познайомити вас із ними ближче.
 

 

JACKSON CRACK - гурт з Луцька, що утворився у 2014 році. Чи можете ви розказати читачам більше про себе, як про молоду музичну одиницю?

Як і більшість груп, ми почали з виконання каверів на улюблених виконавців, будь то Deep Purple чи Black Sabbath, Led Zeppelin чи Queen. Deep Purple взагалі стали для нас відправним пунктом у музиці, оскільки ми буквально зіграли кожну пісню з їхньої дискографії за весь час існування нашої групи, тому завдяки їм ми фактично навчились грати. Через деякий час кавери нам набридли і ми вирішили записати демо-альбом з власними піснями. Очевидно, що це були перші спроби писати свій матеріал, тому він здебільшого був відображенням наших музичних героїв і став дещо химерним синтезом ревайвалу до хард-року та хеві-металу 80-х із поп-фанком 70-х (Кому цікаво, загугліть наш демо-альбом Superfire Megablast). Це був наш перший досвід запису пісень, і мушу сказати – не дуже приємний, оскільки ми не знали навіть про елементарні правила студійного запису. Ми самі називаємо цей альбом збіркою хороших пісень у жахливому звуці. Одного дня ми обов’язково перезапишемо його. (посміхається)

Як утворився гурт і яке значення несе у собі його назва?

Jackson Crack це вигаданий нами сорт крек-кокаїну. Крек – наркотик який дуже швидко викликає залежність у того хто його вживає. Таким чином ми проводимо паралель між наркотичною дією і нашою музикою, все просто.

Як кожен з учасників прийшов до музики і у гурт відповідно?

Кожен із нас захоплювався музикою більше ніж усім іншим із раннього дитинства. Група утворилась у 2014-му перед виходом першого демо альбому, але троє з нас (всі окрім барабанщика) знають один одного ще зі школи. Рішення створити групу прийшло після того як кожен із нас, так чи інакше, вирішив, що музика це все чим хочеться займатись у житті. Особисто для мене такий момент настав коли я побачив і почув Guns-N-Roses. Щодо групи, то вона спочатку складалась із трьох людей і не вистачало кого? Правильно, барабанщика! Ми змінили купу барабанщиків і разом з ними купу назв, аж поки в 2014-му ми якимось дивом не отримали нашого драмера, якого знайшли аж серед акторів театру. (посміхається)

Гурт існує не так давно, однак вже минуло достатньо часу, аби як слід ознайомитися з "правилами гри". Які виклики були найважчими для вас як молодої музичної формації?

Чесно кажучи, ми для себе засвоїли лиш одне правило-немає ніяких правил, принаймні однозначних, дотримуючись яких обов’язково станеш успішним. Потрібно писати музику від якої сам в захваті і доносити її до якомога більшої кількості людей. Це не означає, що потрібно повністю ігнорувати навколишній світ, але і піддаватись трендам не варто, особливо у наш час, коли в тренді здебільшого псевдо-новаторство яке подається з невиправдано великою пихою і несе в собі мінімум емоційно-інтелектуального багажу, і це ще в кращому випадку.

Чи були в JACKSON CRACK якісь курйози чи кумедні ситуації?

Ми нещодавно з'їздили у свій перший тур містами Болгарії та Румунії. І фактично кожен день і кожен концерт являв собою курйоз чи кумедну ситуацію. Особливо в Болгарії, де в одному з міст ми мали необачність зайти у ліфт без дверей і застрягнути у ньому між першим поверхом і підвалом, о 3-й ночі, без жодного телефону при собі. Спочатку нічого кумедного в цій ситуації не було, але добре те, що добре закінчується.(сміється) Ну а взагалі, кожен концерт приносить із собою курйоз, тому що на кожному концерті серед аудиторії знайдеться хтось хто випив більше всіх і хоче поділитись своєю радістю із оточуючими.

Ви впевнено заявили про себе - спершу записали демо у 2014, а зараз випустили дебютний повноформатний альбом Start to Breathe. Розкажіть, будь ласка, про роботу над ним.

Start to breathe став для нас великим кроком вперед у всіх планах. Він набагато серйозніше по своєму змісту, набагато темніше по звучанню і в декілька раз доросліший структурно. Він писався здебільшого під негативним враженням від соціальних, економічних, політичних і культурних проблем, як українських так і загально світових. На відміну від демо-альбому, робота над цим альбомом пройшла у загальній атмосфері піднесення в середині групи, оскільки ми чітко знали чого ми хочемо, що ми робимо і що повинно вийти в результаті. Тепер, коли альбом вийшов, ми у ще більшому захваті, тому що можемо нарешті доносити його до слухачів і грати його вживу.

Як ви вважаєте, що найважливіше у перших релізах гурту, а що - у кожному наступному? Чи, можливо, найважливіше - концертна діяльність?

Важливо відноситись до того що ти робиш із пристрастю і щирістю. Саме ці два аспекти в результаті і підказують і спонукають до вірних дій. Важливо записувати пісні, важливо створювати медіа-імідж групи за яким вас будуть впізнавати, і найважливіше – грати вживу, тому що саме тоді 4-ро окремих людей стають творчою одиницею, яка здатна вражати і приносити людям задоволення, паралельно отримуючи насолоду від процесу.

Ваш реліз Start to Breathe звучить значно більш по-американському, ніж по-європейському. Чому?

Мені складно виокремлювати географічні риси у музиці, але однією з причин, чому так може здаватись мабуть є джерело натхнення під впливом якого ми всі знаходились під час створення альбому, а саме американські Queens of the Stone Age, Mastodon, The Mars Volta, System of A Down, Dead Kennedys, Soundgarden, і так далі і тому подібне. Не знаю чи чути їхній вплив безпосередньо в мелодіях альбому, себе важко оцінювати зі сторони, але точно знаю, що саме ці групи стоять у нас у топі вподобань.

Чия 'альтернатива', на вашу думку, більше впливає на українську - американська чи європейська?

Дивлячись в якому жанрі. Але якщо судити глобально, то як на мене, сучасна музична реальність не тільки України а і всього світу так чи інакше формується в першу чергу Америкою. Хоча в Україні є ціла купа інді груп, основу звучання і ідеології яких безперечно складають англійські,французькі,німецькі, (you name it) артисти.

Як би ви описали звучання брендового українського alt року і чи сформоване вже це брендове звучання?

Не знаю. Залежить від того, що ви називаєте alt роком. Якщо мова суто про жанр, то дійсно крутих представників я вам не назву, оскільки таких нема (принаймні для мене). Якщо мова про альтернативу як андеграундне явище, то там настільки широке коло жанрово різних груп, що виділити якесь еталонне середнє арифметичне не вийде. Тут вам і Stoned Jesus, і Septa, і Sinoptik, I Jinjer і Пятий Вимір і ще ціла купа груп, і всі вони – альтернатива українському мейнстріму, і всі вони звучать по-своєму брендово.

Як би ви описали звучання JACKSON CRACK та музичну ідеологію гурту?

Яскраве. Принаймні нам так здається. Щодо ідеології, то вона змінюється від альбому до альбому, оскільки ми вважаємо, що кожен реліз це окрема сторінка в житті групи і вона може відображати лише ті почуття і емоції, які є актуальними для нас у цей конкретний момент. Саме тому, ми навряд чи запишемо однаковий альбом двічі, тому, що ми рідко переживаємо одну і ту саму емоцію музично. Хоча я вважаю, що найближчі декілька альбомів будуть так чи інакше агресивними по своєму характеру, але стверджувати не буду.

Яким ви бачите свій гурт через 5 років?

Живим і здоровим.

Які маєте плани на найближче майбутнє?

Перший тур рідною Україною, продовжимо тур країнами Європи. Також не будемо затягувати із новими релізами. Плануємо випустити кліпи на більшу частину пісень із Start to Breathe, записати декілька нових синглів, і починати роботу над новим альбомом. Ваші побажання читачам. -Залишайтесь вірними собі, слухайте те що подобається, приходьте на концерти Jackson Crack у вашому місті і будьте щасливими!

Більше про гурту:
Bandcamp: https://goo.gl/C2rQBd
iTunes: https://goo.gl/TxBqG3
Google Play: https://goo.gl/reTu7W
Amazon Music: https://goo.gl/SnnJIx
SoundCloud: https://goo.gl/ifXXQk
Deezer: https://goo.gl/PR0JRZ
YouTube: https://goo.gl/Xn8brg​​

 

Інтерв'ю - Наталія Дмитрук
Фото надані прес-службою гурту

 

справочник предприятий - организации россии

Друзі та партнери