Menu
  • Автор: Марія Рідкоус

ComicCon – третій фестиваль популярної культури в Києві

сайты ярославля - Каталог сайтов

AddThis Social Bookmark Button

DSC03419


Уже третій рік поспіль фестиваль популярної культури ComicCon об’єднує у Києві шанувальників коміксів і фентезі. Тут перетинаються герої всесвітів Marvel та DC, ельфи, трансформери та анімешники. Дефіле косплеєрів чергується із майстер-класами коміксів та турнірами комп’ютерних ігор. ComicCon – фестиваль для справжніх гіків!

Від самого ранку біля Українського Дому довжелезні черги – тут чекають фанати найрізноманітніших фандомів та сеттінгів. Майже кожен гість фестивалю має фентезійний костюм, а вбрання деяких учасників можуть позмагатися у пафосі навіть із костюмами оригінальних персонажів. Організатори продумали програму КомікКону так, щоби кожному було чим зайнятися: конкурс дефіле для косплеєрів, майстер-класи з графіки та дизайну для художників, лекторії, зустрічі з авторами та письменниками, турніри з комп’ютерних та настільних ігор. Програма насичена, та й косплеєрів у крутих костюмах цьогоріч набагато більше, ніж раніше. Ті, хто все ж завітав на КомікКон без костюма, охоче фотографуються із улюбленими персонажами.

DSC03453

Київський ComicCon 2017 щось здобув, а щось втратив порівняно з минулим роком. Із позитивних моментів відзначимо, що кількість косплеєрів збільшилась, костюми стали технічно складнішими, ближчими до оригінальних образів. Звісно, були і класичні образи з популярних бойовиків по коміксах світу MARVEL та DC, а також з аніме. Особливо запам’ятались яскраві образи Трандуїла, персонажів 501-го легіону із Зоряних війн, мілітарі-косплеєри по світу ігор та книг S.T.A.L.K.E.R., асасін з серії ігор Assassin’s Creed, гротескний образ Капітана Америки та великий Optimus Prime, з яким фотографувалися як діти, так і дорослі.

DSC03416

Розширилась секція настільних ігор – можна було як придбати новинки, так і пограти у них в компанії однодумців. У незмінній кількості залишились стенди із хендмейд-прикрасами, книжкові секції, комікси. Значно розрослась секція комп’ютерних чемпіонатів (як для сучасних комп’ютерів та консолей, так і для класичних приставок Dendy, Sega, Play Station 1). Нічого дивного, якщо за декілька років змагання переростуть Comic Con та стануть розвиватися індивідуально. Давно відомо, що подібні ігри з простих розваг стали прибутковим та видовищним видом спорту з мільйонними призовими бюджетами. Цей інтерес підігрівається як студіями ігор (символічною є поява у Києві стенду Ubisoft), так і виробниками комп’ютерів та ноутбуків (минулого року активно рекламувалися Acer, в цьому році — MSI). Проте кількість стендів з технікою, де можна було б погратися роботами, квадрокоптерами та незвичними гаджетами, порівняно з минулим роком зменшилась. З’явилось декілька стендів, де можна було оцінити передові досягнення у віртуальній реальності. Невідомо, чи вплинула на це криза, чи більшість пристроїв стали вже досить звичними і їх маркетологи не побачили сенсу в додатковій рекламі.

DSC03429

Однією із головних подій першого дня КомікКону стала презентація українського коміксу «Воля». Це епічний пригодницький комікс із вигаданими та історичними персонажами, події якого розгортаються за часів Української Держави 1917-1920 рр. Один із співавторів коміксу, Денис Фадєєв, розповів, що вони хочуть зацікавити українського читача історичною тематикою та культурою коміксів. Жанрово це мікс стім-панку, фантастики, екшену, фентезі та навіть жахів. Змістовно — збірка з трьох окремих історій, виконаних у трьох авторських художніх стилях під твердою обкладинкою обсягом 60 сторінок. Цікаво буде побачити, як сприйме такий оригінальний продукт українська аудиторія. В рамках фестивалю презентували також довгоочікувану українську стрічку «Сторожова Застава». Кіномани ж могли потрапити на ексклюзивні кінопокази фрагментів фільмів, зокрема, з нових Піратів Карибського моря.

DSC03424

КомікКон — фестиваль не лише розважальний, але й освітній. Кожен міг почерпнути нові знання в лекційних залах темної та світлої сторони. Майстри навчали усіх охочих секретам обробки косплейних фотографій, розповідали про фантастику, історію, міфологію тощо. На другий день в головній залі пройшла зустріч із письменниками, які пишуть під псевдонімом Генрі Лайон Олді.

Загалом фестиваль пройшов весело та яскраво, з масою подій та вражень. Однак на заході все таки хотілося б бачити більше відомих іноземних гостей, хоча це значно збільшуватиме бюджет заходу, але допоможе вийти фестивалю на новий рівень. Тому можемо лише побажати організаторам розвиватися до такого рівня, щоби на наш КомікКон захотів потрапити сам Шелдон Купер.

Більше фото за посиланням: https://www.flickr.com/

Текст: Марія Рідкоус та Андрій Павленко
Фото: Марія Рідкоус 

справочник предприятий - организации россии

Друзі та партнери